| 4150 | wiedzą trzeba sie dzielić Wojtek, ale posłuchać mogą tylko wybrańcy :-) Olesia! czas wpisu: 2006-07-06 09:23:01 |
| 4149 | SŁUŻY DO NADAWANIA ŁODZI BIEGU BĄDŹ KIERUNKU . dla mnie wszystko ;] córóś czas wpisu: 2006-07-06 08:41:10 |
| 4148 | wiosło.. «drewniany drąg zakończony z jednej strony płaską łopatką zanurzaną w wodzie, z drugiej — rękojeścią lub mający łopatki na obu końcach; służy do nadawania łodzi biegu i kierunku» WOYTAS czas wpisu: 2006-07-05 23:41:36 |
| 4147 | Harfa należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych. Jej nazwa pochodzi od włoskiego arpa. Instrument ten znany był już w starożytności, m.in. w Mezopotamii i Egipcie 3000 lat p.n.e. Miały one wtedy od 3 do 22 strun i były różnej wielkości - na największych trzeba było grać stojąc. W Europie harfa pojawiła się w średniowieczu. Współcześnie instrument ten posiada 47 strun rozpiętych na ramie przymocowanej na dole do ukośnego pudła rezonansowego, ułożonych diatonicznie wg gamy Ces-dur: od Ces1 do ges4. Ponad to harfa ma siedem pedałów, z których każdy odpowiada dźwiękom tej samej nazwy we wszystkich oktawach, które umożliwiają przestrajanie strun przez podwyższanie ich brzmienia o półton (przy pojedynczym naciśnięciu pedału) lub o cały ton (przy dwukrotnym naciśnięciu pedału) równocześnie we wszystkich oktawach. Struny wykonuje się z jelit zwierzęcych, a także z metalu (struny basowe). Ponieważ większość strun wygląda jednakowo, aby ułatwić pracę muzykowi oznacza się je różnymi kolorami. Pudło rezonansowe najczęściej robi się z drewna sosnowego, pozostałe elementy natomiast z jaworu. Harfę najczęściej używa się w orkiestrze symfonicznej, rzadziej jako instrument solowy. mam lepszą regułkę WOYTAS czas wpisu: 2006-07-05 23:37:15 |
| 4146 | Na temat harfy Twoja teoretyczna wiedza jest obszerna, lecz kiedy będziemy mogli usłyszeć część praktyczną ? Wojtek S Wojtek S czas wpisu: 2006-07-05 20:27:33 |
| 4145 | Harfa - instrument strunowy szarpany w kształcie trójkąta, jeden z najstarszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od łuku. Współczesna harfa koncertowa ma 47 strun nastrojonych diatonicznie w Ces-dur i 7 pedałów, służących do przestrajania poszczególnych strun. Harfa pedałowa o podwójnym wcięciu pedałów umożliwia przestrajanie 44 strun (tj. wszystkich z wyjątkiem dwóch najniższych i jednej najwyższej) o jeden lub dwa półtony, a tym samym grę we wszystkich tonacjach. Dziękuję za uwagę :) Mario czas wpisu: 2006-07-05 17:24:07 |
| 4144 | a mnie żona obiecała na urodziny harfę :-))) et czas wpisu: 2006-07-05 16:56:43 |
| 4143 | dzieki :) mam poobny instrument tylko moje wioslo ma 6 nitek ;) pozdr WOYTAS czas wpisu: 2006-07-04 18:53:58 |
| 4142 | wojtas na harfie :-)))) , ah harfa mistrza. Potrzymać czasem jakie to wspaniałe uczucie. Ale naprawdę Ci do twarzy w tym instrumencie et czas wpisu: 2006-07-04 17:40:26 |
| 4141 | ale ktory? >:) pozdr WOYTAS czas wpisu: 2006-07-04 14:48:02 |
| 4140 | a czyj , no czyj to był pomysł ;p ?? córóś czas wpisu: 2006-07-04 08:29:22 |
| 4139 | jak bog da to powoli pod ponizszym adresem umieszcze troche wiecej zdj z koncertow scob w lodzi, na razie mala probka moich poczatkow walki z galeriami, serwerem, domenami, total commanderem i innymi takimi pierdolkami ;) a tak przy okazji mozna zobaczyc chyba oficjalny debiut Kapcia grania na basie.. chyba, ze sie myle to prosze mnie sprostowac pozdr WOYTAS www.emvoo.prv.pl czas wpisu: 2006-07-04 01:31:22 |
| 4138 | słoneczko się kręci :)) pozdr WOYTAS czas wpisu: 2006-07-02 19:26:58 |
| 4137 | Ja tam Panom dziękuję za takie granie. Na następną dwudziestkę też mnie dowiozą. W mojej kategorii wiekowo-płciowej fanek wrocławskich wiodę prym(kę). Prosiłbym dokończyć granie ze Zbyszkiem, do ta muzyka otwiera obu stronom nowe przestrzenie. I tylko Szkieleta, mojego dożywotniego oficjalnego narzeczonego, żal jak kogucika na druciku. A najbardziej brak Józka, choć przecież słyszę że jest... Jassssssssio czas wpisu: 2006-06-29 22:22:25 |
| 4136 | Dzięki Wam Calusy za niesamowity elbląski koncert oraz za zaproszenie tylu wspaniałych gości na Wasz jubileusz. Konread czas wpisu: 2006-06-29 16:24:38 |
| 4135 | Dziękuję serdecznie za nową dawkę pięknych słów połączonych niesamowitymi dzwiękami. Miło otulić się taką muzyką. Wojtek S. Wojtek S czas wpisu: 2006-06-28 19:20:19 |
| 4134 | ;))) Joasia Chmiel vel Córóś czas wpisu: 2006-06-28 13:51:03 |
| 4133 | Nie szęsto ,a powiedział bym, że dopiero dzięki Wam Słodkie całusy od Buby,poczułem się wolnym i potrzebnym.Dziękuje, to za mało.Zbyszek Stefański zbyszek stefański czas wpisu: 2006-06-28 12:06:27 |
| 4132 | Co prawda więcej tam Bez Jacka, niż Was, ale co mi tam ;) http://www.koncertowa.infi.pl/zbys/ Musz www.musz.ovh.org czas wpisu: 2006-06-28 06:58:21 |
| 4131 | Cześć! Dzięki za Bazunę! Muszę powiedzieć Światy były dla mnie ciekawym doświadczeniem :D Jak napiszę, że zagranliście przez cały wieczór z konkretnym jajem to nie będę pewnie odkrywczy ;) A wykonanie ze Zbyszkiem długo mi pozostanie w pamięci :) Pozdrawiam ciepło! Maraz www.bazuna.art.pl czas wpisu: 2006-06-27 14:45:25 |
| 4130 | całej załodze plus zbyszek niech będzie chwała i cześc i uwielbienie i jurkielowi za płytę dodatkowo karva-człowiek czas wpisu: 2006-06-27 13:13:44 |
| 4129 | od muzyki piękniejsza jest tylko cisza... www.amicus.tuchola.pl Aga amicus.tuchola.pl czas wpisu: 2006-06-27 12:51:45 |
| 4128 | Pan Szkielet mowi powaznie, czy sie nabija??? ewka czas wpisu: 2006-06-27 12:37:30 |
| 4127 | Ech!To nie będzie takie proste...Bo to tak:grania było wg moich nieścisłych wyliczeń ze 13 lat.Próby w Żaku w pubie, w Cygance/Rumunce na kiblu, Wrocław ze znikającym Rybką, Kwidzyn z napojami indywidualnie dobranymi do potrzeb, fanki mniej lub bardziej spocone, koncert w Kołobrzegu, o którym pamiętam, że nie pamiętam, tylna ławka w Mariaszkowozie mocno spionizowana, trasa z Doberkiem, co nas chciał rozbić, ale się nie udało, bo pił, trzaśnięcie w pysk na "Balu Włókniarek" w Łodzi, Kapusta (noc bez ciebie ta Kapusta), fanki-wrocławianki z Jasiem na czele (może lepiej: na froncie?), Nataszka, do której wszyscy wzdychali, a zwłaszcza do Moniki, Aśka Żandarmeria-Wojskowa, Jakub, który zapewnia najlepsze wyżywienie podczas festiwali, 17 piwko trzeźwiące Kapcia, kieliszek z nakrętki do dezodorantu w ekspresie z W-wy, hotel Piast, Pokorniewskiego 5 (a najbardziej wtedy, kiedy stłukłem flaszkę i musiałem dygać po następną), nasze pierwsze Bieszczadzkie Diaboły i Czad Bar i fanki gdynianki i Medyk wykonujący plecy na parkingu w Cisnej, i przykryj się choć prześcieradłem, ja się już chyba nie spocę, anioły w swetrach niesą ulotkę...Nie, na tegorocznych Bieszczadzkich Aniołach będzie bez perkusji. Szkielet czas wpisu: 2006-06-27 12:32:52 |
| 4126 | Podpisuję się wszystkimi kończynami. Na BA perkusja być musi ;) A bazunowy koncert- cudo!! Oby jak najwięcej takich pięknych wydarzeń w przyszłości. Ślę garść słodkich całusów :) izolda czas wpisu: 2006-06-27 12:15:29 |
| 4125 | Te trzy piosenki ze Zbyszkiem to była prawdziwa magia. A reszta jak zawsze (znaczy pięknie :))) Dzięki wszystkim za dobre słowa o zdjęciach :) A Jackowi za pozbawienie mnie tchu ;) Ania czas wpisu: 2006-06-27 10:29:30 |
| 4124 | pełny szacunek i ukłony za ostatni weekend. przede wszystkim dla Was i dla Zbyszka córóś czas wpisu: 2006-06-27 09:49:18 |
| 4123 | http://www.zaszyba.zak.lodz.pl/gramy/bazuna/ Dla tych co chcą przeżyć to jeszcze raz!!! Prawdziwa duchowa uczta, dziękuję :)) Martyna czas wpisu: 2006-06-27 08:36:41 |
| 4122 | Bazuna faktycznie genialna!!!! A na BA tez przyjedziecie z perkusja???? KONIECZNIE!!!!! ewka czas wpisu: 2006-06-27 07:09:05 |
| 4121 | Co tu dużo panowie mówić. Występ na bazunie rewelacyjny, a już te 3 pioseneczki ze Zbysiem rozkładają na łopatki właśnie ponownie słucham, tych 3 mp3 (dzieki, że ktoś to nagrał) i jestem pozytywnie rozłożony. DZIEKI ZBYŚ, DZIEKI SCOB Musz www.musz.ovh.org czas wpisu: 2006-06-27 03:41:42 |
| 4120 | ...i my dziękujemy serdecznie za Wasz cudny koncert i za to, że mogliśmy wziąć w nim udział - czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni. Jeszcze raz wielkie dzięki! Dzięki za płytę, dzięki za muzykę, dzięki za to, że jesteście!!! śliwka dgd czas wpisu: 2006-06-26 23:52:00 |
| 4119 | Dzięki za WSPANIAŁY koncert na Bazunie...Rewelacja! Sylwia czas wpisu: 2006-06-26 20:45:45 |
| 4118 | Koncercik rewelacja,jestem pelna uznania pozdrawiam wszystkich i karzdego z osobna. anka czas wpisu: 2006-06-26 18:06:46 |
| 4117 | podziękowania za wspaniały i spontaniczny wspólny występ, za wszelkie wspónie wypite trunki oraz tańce ( mistrz parkietu - Szkielet wie o co chodzi :))))) Do zobaczenia w Ustroniu boro www.ciszajakta.prv.pl czas wpisu: 2006-06-26 18:00:41 |
| 4116 | Wasz koncert na Bazunie rewelacja. A występ ze Zbyszkiem z Grupy Bez Jacka to wielkie wydarzenie. Maja czas wpisu: 2006-06-26 17:30:08 |
| 4115 | Serdecznie dziękuje za wspaniały występ.Gorąco pozdrawiam. Zbyszek Stefański zbyszek czas wpisu: 2006-06-26 13:27:47 |
| 4114 |
| 4113 | i ciągle się kręci :-)))) et czas wpisu: 2006-06-25 23:58:18 |
| 4112 | Caaaaaaaaaaaaałłłłuuuuusssss!!! :) :) :) Kocham, kocham, kocham SCoB'a, kocham, kocham, kocham Bazunę, kocham, kocham, kocham Mazury, a resztę napiszę, jak przestanie mną kiwać i mdlić od choroby lądowej! ;) (: czas wpisu: 2006-06-25 21:57:18 |
| 4111 | Ruszyła i co? (: czas wpisu: 2006-06-25 21:17:00 |
| 4110 | i zbezcześcić zbeszczeszczeniem :-(((((( czas wpisu: 2006-06-25 18:06:06 |
| 4109 | Otóż - otóż nie otórz :-((( czas wpisu: 2006-06-25 17:59:26 |
| 4108 | wprawdzie obiecywaliśmy sobie nie beszcześcić Księgi Gości swoimi mało ważnymi wpisamim, ale koniec końców odważyliśmy się (może niepotrzebnie). Otórz po dość długim oczekiwaniu na sprzedaż płyty u Pana Marka czuliśmy się na tyle zmęczeni, że za karę leżała ona kilka godzin obok domowego odtwarzacza zanim folijka spadła z pudełka ukazując wnętrze. Ludziki to jest szok. Zdjęcia Ani Brzezik , świetnie dobrane plenery, szata graficzna cudownie wprowadzają nas w klimat zanim stróżki lasera dotkną krążka. Włączając nową płytę zawsze boimy się czy będzie tak wspaniała jak poprzednie. Jej studyjny charakter nie odda atmosfery Waszych koncertów. Boczkiem, boczkiem, z pewną nieśmiałością jak z reklamy związanej z testowaniem nowych produktów higieny osobistej, od niechcenia, ktoś włożył krążek do szufladki i ruszyła ....... et czas wpisu: 2006-06-25 17:54:18 |
| 4107 | wspaniały, profesjonalnie zorganizowany występ urodzinowy. Szczególne wzruszenia przy Zbyszku. Jesteście wielcy !!!!!!! PS Końcówki nie pamiętamy, Do zobaczyska 8/7 w Ustroniu. pozdrówka dla Ciszy i Tosi - Asi P. et czas wpisu: 2006-06-25 10:44:53 |
| 4106 | młody nie pasuje to wypad. Jak damy rade to do zobaczyska w Łodzi lub w Kraku. Chyba, że w O-cu.... czekamy. Słoniu czas wpisu: 2006-06-23 23:42:05 |
| 4105 | i se kurde.. pojechalem :( sem w domu w łostrowcu fkońcu ;) pozdr WOYTAS czas wpisu: 2006-06-23 23:34:29 |
| 4104 | prezent dać na urodziny co nie zniknie w pół godziny nie "schłodzony, do ogórka" ja nie jestem taka córka. i nie w kwiaty pakowany z kokardkami, nie za cwany, tak na zdrowie żeby było lecz by się go nie wypiło. z wróżba dobrą na dni nowe lepsze choćby o połowe, by płynęły wśród muzyki, na płytach były wyniki. czasem niech sie coś wywróci niech pokręci i pokłóci, żeby pisać o czym było kiedy już sie ułozyo. niech świat ciągnie w dobrą strone jeszcze nic nie zakończone, słowa piszcie grajcie nutki dzieki nim znikają smutki. znowu córóś czas wpisu: 2006-06-23 14:22:08 |
| 4103 | widze , ze jż do nabycie. gratuluję!! córóś czas wpisu: 2006-06-22 15:26:43 |
| 4102 | co do równoległych i muzyki: duzio gitar, duuuziooo gitar i jeście więciej gitar !! jupiii córóś czas wpisu: 2006-06-22 12:26:54 |
| 4101 | http://www.emuza.pl/product_info.php?products_id=311 :D czas wpisu: 2006-06-22 11:47:23 |