Odwiedz sponsora ksiegi!
Darmowe księgi gości. Załóż własną księgę!

Właściciel księgi: Slodki Calus od Buby

W księdze jest 4991 wpisów.

Jesteś 235021 osobą oglądającą tę księgę.

[ Pierwsza strona ][ Poprzednia strona | Następna strona ][ Ostatnia strona ]

Powrót na stronę WWW | Dopisz się do księgi

4150
wiedzą trzeba sie dzielić Wojtek, ale posłuchać mogą tylko wybrańcy :-)
Olesia!

czas wpisu: 2006-07-06 09:23:01

4149
SŁUŻY DO NADAWANIA ŁODZI BIEGU BĄDŹ KIERUNKU . dla mnie wszystko ;]
córóś

czas wpisu: 2006-07-06 08:41:10

4148
wiosło.. «drewniany drąg zakończony z jednej strony płaską łopatką zanurzaną w wodzie, z drugiej — rękojeścią lub mający łopatki na obu końcach; służy do nadawania łodzi biegu i kierunku»
WOYTAS

czas wpisu: 2006-07-05 23:41:36

4147
Harfa należy do rodziny instrumentów strunowych szarpanych. Jej nazwa pochodzi od włoskiego arpa. Instrument ten znany był już w starożytności, m.in. w Mezopotamii i Egipcie 3000 lat p.n.e. Miały one wtedy od 3 do 22 strun i były różnej wielkości - na największych trzeba było grać stojąc. W Europie harfa pojawiła się w średniowieczu. Współcześnie instrument ten posiada 47 strun rozpiętych na ramie przymocowanej na dole do ukośnego pudła rezonansowego, ułożonych diatonicznie wg gamy Ces-dur: od Ces1 do ges4. Ponad to harfa ma siedem pedałów, z których każdy odpowiada dźwiękom tej samej nazwy we wszystkich oktawach, które umożliwiają przestrajanie strun przez podwyższanie ich brzmienia o półton (przy pojedynczym naciśnięciu pedału) lub o cały ton (przy dwukrotnym naciśnięciu pedału) równocześnie we wszystkich oktawach. Struny wykonuje się z jelit zwierzęcych, a także z metalu (struny basowe). Ponieważ większość strun wygląda jednakowo, aby ułatwić pracę muzykowi oznacza się je różnymi kolorami. Pudło rezonansowe najczęściej robi się z drewna sosnowego, pozostałe elementy natomiast z jaworu. Harfę najczęściej używa się w orkiestrze symfonicznej, rzadziej jako instrument solowy.


mam lepszą regułkę
WOYTAS

czas wpisu: 2006-07-05 23:37:15

4146
Na temat harfy Twoja teoretyczna wiedza jest obszerna, lecz kiedy będziemy mogli usłyszeć część praktyczną ? Wojtek S
Wojtek S

czas wpisu: 2006-07-05 20:27:33

4145
Harfa - instrument strunowy szarpany w kształcie trójkąta, jeden z najstarszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od łuku. Współczesna harfa koncertowa ma 47 strun nastrojonych diatonicznie w Ces-dur i 7 pedałów, służących do przestrajania poszczególnych strun. Harfa pedałowa o podwójnym wcięciu pedałów umożliwia przestrajanie 44 strun (tj. wszystkich z wyjątkiem dwóch najniższych i jednej najwyższej) o jeden lub dwa półtony, a tym samym grę we wszystkich tonacjach.
Dziękuję za uwagę :)
Mario

czas wpisu: 2006-07-05 17:24:07

4144
a mnie żona obiecała na urodziny harfę :-)))
et

czas wpisu: 2006-07-05 16:56:43

4143
dzieki :) mam poobny instrument tylko moje wioslo ma 6 nitek ;)
pozdr
WOYTAS

czas wpisu: 2006-07-04 18:53:58

4142
wojtas na harfie :-)))) , ah harfa mistrza. Potrzymać czasem jakie to wspaniałe uczucie. Ale naprawdę Ci do twarzy w tym instrumencie
et

czas wpisu: 2006-07-04 17:40:26

4141
ale ktory? >:)
pozdr
WOYTAS

czas wpisu: 2006-07-04 14:48:02

4140
a czyj , no czyj to był pomysł ;p ??
córóś

czas wpisu: 2006-07-04 08:29:22

4139
jak bog da to powoli pod ponizszym adresem umieszcze troche wiecej zdj z koncertow scob w lodzi, na razie mala probka moich poczatkow walki z galeriami, serwerem, domenami, total commanderem i innymi takimi pierdolkami ;)
a tak przy okazji mozna zobaczyc chyba oficjalny debiut Kapcia grania na basie.. chyba, ze sie myle to prosze mnie sprostowac
pozdr
WOYTAS

www.emvoo.prv.pl
czas wpisu: 2006-07-04 01:31:22

4138
słoneczko się kręci :))
pozdr
WOYTAS

czas wpisu: 2006-07-02 19:26:58

4137
Ja tam Panom dziękuję za takie granie. Na następną dwudziestkę też mnie dowiozą. W mojej kategorii wiekowo-płciowej fanek wrocławskich wiodę prym(kę).
Prosiłbym dokończyć granie ze Zbyszkiem, do ta muzyka otwiera obu stronom nowe przestrzenie.

I tylko Szkieleta, mojego dożywotniego oficjalnego narzeczonego, żal jak kogucika na druciku.

A najbardziej brak Józka, choć przecież słyszę że jest...
Jassssssssio

czas wpisu: 2006-06-29 22:22:25

4136
Dzięki Wam Calusy za niesamowity elbląski koncert oraz za zaproszenie tylu wspaniałych gości na Wasz jubileusz.
Konread

czas wpisu: 2006-06-29 16:24:38

4135
Dziękuję serdecznie za nową dawkę pięknych słów połączonych niesamowitymi dzwiękami. Miło otulić się taką muzyką. Wojtek S.
Wojtek S

czas wpisu: 2006-06-28 19:20:19

4134
;)))
Joasia Chmiel vel Córóś

czas wpisu: 2006-06-28 13:51:03

4133
Nie szęsto ,a powiedział bym, że dopiero dzięki Wam Słodkie całusy od Buby,poczułem się wolnym i potrzebnym.Dziękuje, to za mało.Zbyszek Stefański
zbyszek stefański

czas wpisu: 2006-06-28 12:06:27

4132
Co prawda więcej tam Bez Jacka, niż Was, ale co mi tam ;) http://www.koncertowa.infi.pl/zbys/
Musz

www.musz.ovh.org
czas wpisu: 2006-06-28 06:58:21

4131
Cześć! Dzięki za Bazunę! Muszę powiedzieć Światy były dla mnie ciekawym doświadczeniem :D Jak napiszę, że zagranliście przez cały wieczór z konkretnym jajem to nie będę pewnie odkrywczy ;) A wykonanie ze Zbyszkiem długo mi pozostanie w pamięci :) Pozdrawiam ciepło!
Maraz

www.bazuna.art.pl
czas wpisu: 2006-06-27 14:45:25

4130
całej załodze plus zbyszek niech będzie chwała i cześc i uwielbienie i jurkielowi za płytę dodatkowo
karva-człowiek

czas wpisu: 2006-06-27 13:13:44

4129
od muzyki piękniejsza jest tylko cisza... www.amicus.tuchola.pl
Aga

amicus.tuchola.pl
czas wpisu: 2006-06-27 12:51:45

4128
Pan Szkielet mowi powaznie, czy sie nabija???
ewka

czas wpisu: 2006-06-27 12:37:30

4127
Ech!To nie będzie takie proste...Bo to tak:grania było wg moich nieścisłych wyliczeń ze 13 lat.Próby w Żaku w pubie, w Cygance/Rumunce na kiblu, Wrocław ze znikającym Rybką, Kwidzyn z napojami indywidualnie dobranymi do potrzeb, fanki mniej lub bardziej spocone, koncert w Kołobrzegu, o którym pamiętam, że nie pamiętam, tylna ławka w Mariaszkowozie mocno spionizowana, trasa z Doberkiem, co nas chciał rozbić, ale się nie udało, bo pił, trzaśnięcie w pysk na "Balu Włókniarek" w Łodzi, Kapusta (noc bez ciebie ta Kapusta), fanki-wrocławianki z Jasiem na czele (może lepiej: na froncie?), Nataszka, do której wszyscy wzdychali, a zwłaszcza do Moniki, Aśka Żandarmeria-Wojskowa, Jakub, który zapewnia najlepsze wyżywienie podczas festiwali, 17 piwko trzeźwiące Kapcia, kieliszek z nakrętki do dezodorantu w ekspresie z W-wy, hotel Piast, Pokorniewskiego 5 (a najbardziej wtedy, kiedy stłukłem flaszkę i musiałem dygać po następną), nasze pierwsze Bieszczadzkie Diaboły i Czad Bar i fanki gdynianki i Medyk wykonujący plecy na parkingu w Cisnej, i przykryj się choć prześcieradłem, ja się już chyba nie spocę, anioły w swetrach niesą ulotkę...Nie, na tegorocznych Bieszczadzkich Aniołach będzie bez perkusji.
Szkielet

czas wpisu: 2006-06-27 12:32:52

4126
Podpisuję się wszystkimi kończynami. Na BA perkusja być musi ;)
A bazunowy koncert- cudo!! Oby jak najwięcej takich pięknych wydarzeń w przyszłości.
Ślę garść słodkich całusów :)
izolda

czas wpisu: 2006-06-27 12:15:29

4125
Te trzy piosenki ze Zbyszkiem to była prawdziwa magia. A reszta jak zawsze (znaczy pięknie :))) Dzięki wszystkim za dobre słowa o zdjęciach :) A Jackowi za pozbawienie mnie tchu ;)
Ania

czas wpisu: 2006-06-27 10:29:30

4124
pełny szacunek i ukłony za ostatni weekend.
przede wszystkim dla Was i dla Zbyszka
córóś

czas wpisu: 2006-06-27 09:49:18

4123
http://www.zaszyba.zak.lodz.pl/gramy/bazuna/ Dla tych co chcą przeżyć to jeszcze raz!!! Prawdziwa duchowa uczta, dziękuję :))
Martyna

czas wpisu: 2006-06-27 08:36:41

4122
Bazuna faktycznie genialna!!!!
A na BA tez przyjedziecie z perkusja???? KONIECZNIE!!!!!
ewka

czas wpisu: 2006-06-27 07:09:05

4121
Co tu dużo panowie mówić. Występ na bazunie rewelacyjny, a już te 3 pioseneczki ze Zbysiem rozkładają na łopatki właśnie ponownie słucham, tych 3 mp3 (dzieki, że ktoś to nagrał) i jestem pozytywnie rozłożony. DZIEKI ZBYŚ, DZIEKI SCOB
Musz

www.musz.ovh.org
czas wpisu: 2006-06-27 03:41:42

4120
...i my dziękujemy serdecznie za Wasz cudny koncert i za to, że mogliśmy wziąć w nim udział - czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni. Jeszcze raz wielkie dzięki! Dzięki za płytę, dzięki za muzykę, dzięki za to, że jesteście!!!
śliwka dgd

czas wpisu: 2006-06-26 23:52:00

4119
Dzięki za WSPANIAŁY koncert na Bazunie...Rewelacja!
Sylwia

czas wpisu: 2006-06-26 20:45:45

4118
Koncercik rewelacja,jestem pelna uznania
pozdrawiam wszystkich i karzdego z osobna.
anka

czas wpisu: 2006-06-26 18:06:46

4117
podziękowania za wspaniały i spontaniczny wspólny występ, za wszelkie wspónie wypite trunki oraz tańce ( mistrz parkietu - Szkielet wie o co chodzi :))))) Do zobaczenia w Ustroniu
boro

www.ciszajakta.prv.pl
czas wpisu: 2006-06-26 18:00:41

4116
Wasz koncert na Bazunie rewelacja. A występ ze Zbyszkiem z Grupy Bez Jacka to wielkie wydarzenie.
Maja

czas wpisu: 2006-06-26 17:30:08

4115
Serdecznie dziękuje za wspaniały występ.Gorąco pozdrawiam. Zbyszek Stefański
zbyszek

czas wpisu: 2006-06-26 13:27:47

4114
Fajne piosenki.Mam jedną waszą kasete:)

madzia

czas wpisu: 2006-06-26 11:51:02

4113
i ciągle się kręci :-))))
et

czas wpisu: 2006-06-25 23:58:18

4112
Caaaaaaaaaaaaałłłłuuuuusssss!!! :) :) :) Kocham, kocham, kocham SCoB'a, kocham, kocham, kocham Bazunę, kocham, kocham, kocham Mazury, a resztę napiszę, jak przestanie mną kiwać i mdlić od choroby lądowej! ;)
(:

czas wpisu: 2006-06-25 21:57:18

4111
Ruszyła i co?
(:

czas wpisu: 2006-06-25 21:17:00

4110
i zbezcześcić zbeszczeszczeniem
:-((((((

czas wpisu: 2006-06-25 18:06:06

4109
Otóż - otóż nie otórz
:-(((

czas wpisu: 2006-06-25 17:59:26

4108
wprawdzie obiecywaliśmy sobie nie beszcześcić Księgi Gości swoimi mało ważnymi wpisamim, ale koniec końców odważyliśmy się (może niepotrzebnie).
Otórz po dość długim oczekiwaniu na sprzedaż płyty u Pana Marka czuliśmy się na tyle zmęczeni, że za karę leżała ona kilka godzin obok domowego odtwarzacza zanim folijka spadła z pudełka ukazując wnętrze. Ludziki to jest szok. Zdjęcia Ani Brzezik , świetnie dobrane plenery, szata graficzna cudownie wprowadzają nas w klimat zanim stróżki lasera dotkną krążka. Włączając nową płytę zawsze boimy się czy będzie tak wspaniała jak poprzednie. Jej studyjny charakter nie odda atmosfery Waszych koncertów. Boczkiem, boczkiem, z pewną nieśmiałością jak z reklamy związanej z testowaniem nowych produktów higieny osobistej, od niechcenia, ktoś włożył krążek do szufladki i ruszyła .......
et

czas wpisu: 2006-06-25 17:54:18

4107
wspaniały, profesjonalnie zorganizowany występ urodzinowy. Szczególne wzruszenia przy Zbyszku. Jesteście wielcy !!!!!!!
PS Końcówki nie pamiętamy, Do zobaczyska 8/7 w Ustroniu. pozdrówka dla Ciszy i Tosi - Asi P.
et

czas wpisu: 2006-06-25 10:44:53

4106
młody nie pasuje to wypad.
Jak damy rade to do zobaczyska w Łodzi lub w Kraku. Chyba, że w O-cu.... czekamy.
Słoniu

czas wpisu: 2006-06-23 23:42:05

4105
i se kurde.. pojechalem :(
sem w domu w łostrowcu fkońcu ;)
pozdr
WOYTAS

czas wpisu: 2006-06-23 23:34:29

4104
prezent dać na urodziny
co nie zniknie w pół godziny
nie "schłodzony, do ogórka"
ja nie jestem taka córka.
i nie w kwiaty pakowany
z kokardkami, nie za cwany,
tak na zdrowie żeby było
lecz by się go nie wypiło.
z wróżba dobrą na dni nowe
lepsze choćby o połowe,
by płynęły wśród muzyki,
na płytach były wyniki.
czasem niech sie coś wywróci
niech pokręci i pokłóci,
żeby pisać o czym było
kiedy już sie ułozyo.
niech świat ciągnie w dobrą strone
jeszcze nic nie zakończone,
słowa piszcie grajcie nutki
dzieki nim znikają smutki.
znowu córóś

czas wpisu: 2006-06-23 14:22:08

4103
widze , ze jż do nabycie. gratuluję!!
córóś

czas wpisu: 2006-06-22 15:26:43

4102
co do równoległych i muzyki: duzio gitar, duuuziooo gitar i jeście więciej gitar !! jupiii
córóś

czas wpisu: 2006-06-22 12:26:54

4101
http://www.emuza.pl/product_info.php?products_id=311
:D

czas wpisu: 2006-06-22 11:47:23

[ Pierwsza strona ][ Poprzednia strona | Następna strona ][ Ostatnia strona ]

Powrót na stronę WWW | Dopisz się do księgi



Darmowe księgi gości. Załóż własną księgę!