Odwiedz sponsora ksiegi!
Darmowe księgi gości. Załóż własną księgę!

Właściciel księgi: Bartosz Zawisza

W księdze jest 1647 wpisów.

Jesteś 68947 osobą oglądającą tę księgę.

[ Poprzednia strona | Następna strona ][ Ostatnia strona ]

Powrót na stronę WWW | Dopisz się do księgi

1622
Nie pomyliło mi się,znam różnicę.Z tym,że PKB USA nie wzrasta już tak szybko jak dotąd.Wiadomo jednak,że wojna jest najlepszym biznesem,a USA wspomagają się nimi od 8 lat.Chiny za to przyspieszają i o tym właśnie mówi wzrost PKB i to bez wojen.Odnośnie Marksa,on przewidział powstanie ustroju komunistycznego w wyniku działania kapitalizmu.Kapitaliści starają się uzyskiwać maksymalne dochody ze swoich środków produkcji.Mogą tego dokonywać na dwa sposoby:-poprzez koncentrację i unowocześnianie produkcji,powodując ogólny wzrost produktywności -poprzez ciągłe zmniejszanie zarobków robotników,powodując,że coraz większa część wytworów ich pracy zostaje w rękach kapitalistów,czyli innymi słowy,na stałym wzroście wyzysku robotników.Zdaniem Marksa,pierwszy sposób ma swoje ograniczenia,w rezultacie czego kapitaliści będą musieli zacząć koncentrować się głównie na drugim sposobie wzrostu swoich dochodów.Będzie to oczywiście powodowało narastanie protestu robotników,który w końcu spowoduje wybuch rewolucji,znosząc klasę kapitalistów poprzez odebranie jej środków produkcji i oddanie ich pod ogólny nadzór wszystkich robotników.W Chinach kolego rządzi jedna partia,czyli nie będąc w Komunistycznej Partii Chin nie możesz być nawet urzędnikiem w administracji.Najwyższym ciałem w partii jest jej Komitet Centralny, z czymś się to kojarzy?Jest też centralne sterowanie rynkiem.Na dowód: Chiński rząd,ponownie wprowadził na terenie całego kraju podatek od sprzedaży nieruchomości.Taka decyzja ma na celu schłodzenie tamtejszego rynku nieruchomości,który w dużej mierze został opanowany przez spekulantów,korzystających z liberalizacji przepisów.Rządy jednej partii i centralne sterowanie nie są raczej cechami demokracji,jak myślisz?Czyli znajdziemy tam mieszankę różnych ustrojów politycznych i gospodarczych,może to jest recepta?
christoph79

czas wpisu: 2011-04-09 15:27:17
adres wpisu: *.play-internet.pl

1621
Pomyliło Ci się PKB ze wzrostem PKB. Ta ostatnia wartość istotnie podawana jest w procentach i może się znacznie wahać w ciągu lat a nawet jednego roku. Natomiast sam PKB podawany jest najczęściej w milionach USD, nie zaś w procentach.
Wystarczy tylko wpisać odpowiednie hasło w wikipedii…
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_PKB_nominalnego
Stany są cały czas na szczycie światowej gospodarki z PKB w okolicach 15 mln USD. Następne Chiny to dopiero koło 5mln, jak więc nietrudno policzyć PKB USA jest trzykrotnie większy od Chin. Gospodarka amerykańska jest potężniejsza niż jakakolwiek inna gospodarka świata, USA są krajem najbogatszym i to się prędko nie zmieni. Kryzys nie zrobił im specjalnej krzywdy. Jest takie ludowe porzekadło, że nim gruby schudnie to chudy zdechnie.

Marks nie był twórca komunizmu(!?) – co Ty nie powiesz… jeszcze trochę i zaczniesz przekonywać, że z komunizmem nie miał w ogóle nic wspólnego.
Marks, mój drogi niedouczony, był twórcą ideologii zwącej się socjalizmem naukowym, która zakładała stworzenie w przyszłości ustroju komunistycznego. Bez klas społecznych, bez różnic majątkowych, bez prywatnej własności. I bez państwa, które miało zaniknąć.
Co zostało z tych rojeń w Chinach? NIC…

Antykomuch

czas wpisu: 2011-03-31 21:10:11
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1620
Hasta la victoria siempre!
kurczak12

czas wpisu: 2011-03-31 20:28:22
adres wpisu: *.range62-172.btcentralplus.com

1619
Przede wszystkim Marks wymyslił Marksizm, komunizm jest Tworem pochodnym jego nauk( nie myl Marksizmu z tym co się działo w ZSRR). W komunistycznej Polsce też istniały prywatne przedsiębiorstwa, tylko wszystkie były pod nadzorem partii, nie wiem jak bardzo, bo nie pamiętam tych czasów aż tak dobrze. Poza tym komunizm/socjalizm nie trwał u nas tak długo jak w Chinach i nie dorośliśmy do takiej potęgi jak oni.
Odnośnie USA ich pkb na 4 kwartał 09r wynosił 5,7%, w Chinach było 10,7. Jak wiadomo jakakolwiek wojna przynosi atakującym przeokrutne korzyści i dlatego od 2003 roku USA są w stanie wojny, zmieniają się tylko \"wrogowie\". Sumując, jestem w stanie skłonić się bardziej ku socjalizmowi, ale może połączenie tych dwóch doktryn da jakiś efekt i da się żyć w tym systemie dłużej.
christoph79

czas wpisu: 2011-03-30 18:42:52
adres wpisu: *.play-internet.pl

1618
Chiny nie są komunistyczne. Jest tam prywatna własność, wolny rynek, milionerzy i żebracy. Władzę pełni wprawdzie monopartia z nazwy komunistyczna, ale co po nazwie, jak wszystko co robią w swoim państwie jest zaprzeczeniem nauk Marksa, twórcy komunizmu?
Co do upadającej jak powiadasz gospodarki USA ….życzyłbym Polsce takiego upadku, od razu by się nam polepszyło w każdej dziedzinie. Gospodarka USA jest nadal pierwsza na świecie, ich PKB dystansuje póki co konkurencję. Na rychły upadek Stanów (zapowiadany już od - bagatelka - 60 lat) będziesz jeszcze musiał trochę poczekać .
Czy warto rozmawiać o wadach gospodarki wolnorynkowej? Warto, jej największą wadą jest to, że po jakimś czasie sama się ogranicza i wpuszcza do siebie socjalistów. USA są teraz bardziej socjalistyczne niż niejedno państwo w XIX w.

Wady komunizmu? Komunizm jest jedną wielką wadą, jak mówi ludowe przysłowie – dać komuchom władzę Saharą – po paru latach zacznie tam brakować piasku.

Antykomuch

czas wpisu: 2011-03-29 19:56:48
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1617
Poczytałem sobie chwilę Waszą dyskusję, ale nie widzę żadnych wniosków, co jest lepsze, gospodarka rynkowa czy socjalizm? Myslę, że Che był kimś wielkim nie ze względu na poglądy, tylko na to, że wierzył w to co robi. Miał swój przemyślany cel i dążył do niego wszystkimi dostępnymi środkami. Wszystkie zmiany na świecie są powodowane mniejszymi lub większymi rewolucjami.
Wracając do ustrojów. W USA mamy najstarszy kapitalizm na świecie, który właśnie się kończy. Brak im pieniędzy, więc muszą uciekać się do wojen i grabieży żeby jeszcze chwilę powstrzymać swoją gospodarkę przed upadkiem. Za to KOMUNISTYCZNE Chiny są aktualnie najbogatszym państwem od których USA pożycza pieniądze. Rozumiem, że każdy ustrój ma swoje wady, ale do tej pory nikt nie umiał ich wyeliminować. Warto o tym porozmawiać, nie sądzicie?
christoph79

gg:10302794
czas wpisu: 2011-03-29 13:32:52
adres wpisu: *.play-internet.pl

1616
Kapitalizm jest do d... Jak ktoś to lubi, to musi być z nim coś nie tak
Młody

czas wpisu: 2011-03-09 18:40:53
adres wpisu: *.tktelekom.pl

1615
Wlasnie sie dowiedzialam, ze zmarl dzisiaj w wieku 88 lat stary przyjaciel CHE - rowniez z Argentyny. ALBERTO GRANADO. Byl lekarzem i razem z Ernestem spedzili 8 m-cy podrozojac motorem po Amerk. Polud.
Szkoda, ale niestety zycie kazedego czlowieka jest ograniczone ... smiercia.

Niedawno mialam zaszczyt poznac innego kompana Che - ERNESTO CARDENAL (Nikaragua). Czlowiek juz w podeszlym wieku, niemniej wspanialym i jasnym umysle. Rozmawialam z nim stosunkowo dlugo, jak na dane mozliwosci. Z naszego spotkania pozostaly mi zadedykowane mi przez niego teksty i wspaniala plyta, na ktorej czyta swoja wielostronna tematycznie tworczosc.
Polecam.

Pozdrawiam wszystkich obecnych i nieobecnych + zycze wiosennego slonca
ELISA

czas wpisu: 2011-03-06 17:45:52
adres wpisu: *.dip.t-dialin.net

1614
Już mi się trochę przejadł ten czerwony bożek Guevara i jego przewidywalni do znudzenia czciciele.
Na jakiś czas dam sobie z tą stroną spokój.
Może tu jeszcze wrócę, a może nie wrócę nigdy, kto wie…

Ramilard

czas wpisu: 2011-01-17 11:24:20
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1613
„Ramilardzie podaj nam alternatywę lub inną drogę do tych wartości którymi tak chętnie poniewierasz...”

A po cóż miałbym to robić???

„Takich ludzi zasłużonych,frontowców i przywódców już w tym kraju nie ma....żaaal”

No mnie jakoś nie żal.
I chyba mało komu, poza ostatnimi sierotami po PRL, takimi jak ty, jest go żal. Nawet to kuriozalne towarzystwo czerwonego harcerzyka, ci młodzi socjaliści czy jak im tam, też uznali go za osobę nieciekawą.

Twierdzisz, że mądrze rządził…panował a nie rządził!
I z całą pewnością nie mądrze – po stanie wojennym skupił w swoim ręku ogromną władzę, miał wtedy swoje 5 minut w historii, mógł zrobić to co zrobił np. Pinochet – zachowując władzę polityczną dać wolność ekonomiczną i Polska zaczęła by się przekształcać z socjalistycznego baraku w kraj wolnorynkowy już w latach 80. Ale nie, on cały czas wierzył, że socjalizm uda się jeszcze zreformować choć nawet ostatni cieć w KC wiedział, że to już koniec ideologicznego eksperymentu. W ten sposób cała dekada została zmarnowana.
Ograniczony, tępy trep to był a nie żaden bohater.

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2011-01-12 19:23:39
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1612
Ramilardzie podaj nam alternatywę lub inną drogę do tych wartości którymi tak chętnie poniewierasz...
Chętnie rozważymy Twoje przykłady - podziel się z nami ,,złotym\" środkiem na życie i istnienie a wtedy może porzucimy zgubną dla Nas drogę lewactwa,zrobimy katharsis ,uderzymy się w czerwoną pierś i pójdziemy nową światłą drogą nakreśloną przez Ciebie....

El Skorpion

czas wpisu: 2011-01-12 17:01:46
adres wpisu: *.broker.com.pl

1611
Nie marnuje czasu Biało – Zielony.
Nie marnuję dla tego, że nigdy nie było moim zamiarem przekonanie zwolenników marksizmu i Guevary do zmiany poglądów.
Zacytuję własne słowa – kto jest głupcem raczej nim już pozostanie. Przecież gdyby zwolennicy marksizmu czy innych lewicowych ideologii na chwilę pozwolili wyrwać się swemu umysłowi z łańcuchów czerwonego dogmatu natychmiast przestali by być marksistami.
Lewicowe ideologie są kpiną z logiki, jakąś karykaturą religii przebraną w błazeńską czapę. Zostały na gruncie intelektualnym obalone już dawno, jako niedorzeczność, zaś próby ich wprowadzania na siłę – zakończyły się upokarzającą kompromitacją i ostatecznym bankructwem.

Kto dziś wierzy w tzw. „rewolucję” i „ulepszenie świata” jest tylko doktrynerem, całkowicie odpornym na fakty i zwykłe, zdroworozsądkowe argumenty.

Nie jest moją ambicją prostowanie garbatych. Wpadam na tą stronę dla rozrywki, podobnie jak na strony zwolenników przepowiedni „jasnowidza” Krzysztofa Jackowskiego, badaczy UFO, osób przekonanych o „leczeniu” tzw biopolem, poszukiwaczy duchów…..

Wiem, to pewna moja słabostka, ale niewielka, jak sądzę…

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2011-01-11 21:08:54
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1610
Ramilard. Marnujesz swój czas na te czerwone świnie. Jaruzelskiemu też podajcie \'łapę\'. Troche mnie tu nie było więc wrzucam z opóźnieniem.

http://www.lwypolnocy.pl/Portals/0/baner.JPG
Biało-Zielony

czas wpisu: 2011-01-10 17:54:07
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1609
„Bo chyba w tamtych czasach nawet Cię na świecie nie było”
A niby skąd to wiesz?
Kolejny przykład psychologicznego zjawiska projekcji.

Jakoś ciężko idzie ci czytanie ze zrozumieniem. Napisałem że skupiam się na 2 (DWÓCH!) faktach dotyczących pana Guevary, więc nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, gdy pytasz o „…taką wiedzę na temat Che…” Dwa proste fakty potrafią ogarnąć myślą na ogół już kilkuletnie dzieci w szkołach podstawowych i nie jest to jakaś ogromna, „TAKA WIEDZA” .

Fakt nr 1 – Guevara próbował wzniecić krwawą rewolucję w różnych miejscach świata by zbudować marksistowską utopię.

Fakt nr 2 – Jako przywódca, organizator, wywrotowiec poniósł spektakularną klęskę.
Można jeszcze dorzucić 3 fakt – równie spektakularną klęskę poniósł marksizm jako ideologia.

Reasumując – przegrany przedstawiciel zbankrutowanej, ośmieszonej własną nieudolnością ideologii.

Tych faktów raczej nie da się zakwestionować a w każdym razie nie zrobi tego nikt ze zdolnością do myślenia.

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2011-01-05 17:03:37
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1608
A skąd Ty posiadasz taką wiedzę na temat Che Ramilardzie/Bydło ??
Byłeś tam? Widziałeś? Bo chyba w tamtych czasach nawet Cię na świecie nie było ?
A może Ci ktoś opowiedział w bajce do poduszki-co?
Zdradź Nam prostaczkom źródło swojej jedynej,niepodważalnej i prawdziwej wiedzy o WSZYSTKIM Ty nasza ,,krynico\" madrości ,umiejętnośći i poznania wszelakich spraw i rzeczy...Ramilardzie WIELKI... oświeć NAS prosimy !
El Skorpion

czas wpisu: 2011-01-04 20:38:16
adres wpisu: *.broker.com.pl

1607
Szkoda ci czasu, ale go jednak tracisz na czytanie tych postów, więc gdzie konsekwencja?

„Niestety, większość odwiedzających tę stronę to krzykacze, którzy poczytali parę tendencyjnych stronek w Internecie i wydają autorytatywne sądy”

A tutaj mamy piękny przykład klasycznej projekcji. Nie wiedząc nic o ludziach piszących nieprzychylne dla Guevary posty zakładasz (na jakiej podstawie?), że nie przeczytali żadnej jego biografii i projektujesz sobie, że czerpią wiedzę wyłącznie z internetu.

Biografie – fajna sprawa, można się z nich dowiedzieć kiedy nasz bohater pierwszy raz się zakochał, czy miał ataki duszności, nocne moczenia lub stany lękowe. Mnie to jednak niespecjalnie obchodzi, nie interesuje mnie w gruncie rzeczy jakie wady i zalety miał ten ktoś o pseudonimie Che.
W moich postach skupiam się na dwóch faktach:

I. Był przedstawicielem obłędnej, marksistowskiej odmiany socjalizmu, próbował realizować wizję marksistowskiej utopii strzelając do tzw.”wrogów” czyli ludzi, którzy jego zdaniem musieli być zabici, by utopia mogła się ziścić.

II. Okazał się bardzo nieudolny w swych działaniach, jego wyprawy rewolucyjne do Afryki i Ameryki skończyły się klęską. Marksizm zaś przegrał na całej linii – sprawa za którą Guevara walczył, poniosła spektakularną klęskę.

I tyle.

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2011-01-03 19:23:38
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1606
Widzę, że nadal dobrze się bawicie. Szacunek dla Siriushim (wpis 1604), że oparł swoje zdanie na biografiach, czyli setkach stron napisanych przez osoby, które poświęciły lata, aby zgłębić czyjeś losy i opisać je w sposób obiektywny. W Polsce ukazały się co najmniej cztery biografie Che (przynajmniej tyle udało mi się znaleźć) - pomijając wydanie kieszonkowe Sinclaira i raczej bałwochwalczego Cormiera (śmieciarskie tłumaczenie), książki Castanedy i Andersona to prawdziwy majstersztyk, kopalnia informacji i dobre źródło do rzetelnej dyskusji, zarówno o zaletach, jak i wadach Che.
Siriushim, podpisuję się pod tym, co napisałeś.
Niestety, większość odwiedzających tę stronę to krzykacze, którzy poczytali parę tendencyjnych stronek w Internecie i wydają autorytatywne sądy. Szkoda na Was czasu, panowie.

A kubańskie laski fajne. Comandante by się podobały :).

Matka Rewolucji

czas wpisu: 2011-01-03 08:15:58
adres wpisu: *.internetdsl.tpnet.pl

1605
No skorpion, tym razem zaimponowałeś mi.
Ale i tak nie przebijesz tych fanatyków z szefostwa partii bolszewickiej wyaresztowanych na rozkaz Stalina podczas wielkiej czystki w latach 1937 -1939.
Po przyznaniu się do działalności wrogiej wobec socjalistycznej ojczyzny zostali sprawiedliwie osądzeni i skazani na jedyną karę, jaką w takiej sytuacji przewiduje sprawiedliwość proletariacka.
Kiedy prowadzono ich już pod ścianę, z powybijanymi zębami, z wyrwanymi paznokciami i zmiażdżonymi jajami, oni wciąż jeszcze wykrzykiwali – Niech żyje towarzysz Stalin! niech żyje wielki, Socjalistyczny Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich!
I z tymi kretyńskimi okrzykami na ustach zamienili się w nawóz z którego kiedyś powstali, dając tym samym dowód, że ludzka głupota jest odporna na wszystko.

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2011-01-02 16:09:30
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1604
Możesz jeszcze polecieć do północnej Korei i też temu gościowi łapkę albo nawet - jak będzie miał dobry humor - dupkę ucałować.Na Hitlera i Stalina już się biedaku nie załapiesz.
Zostały ci popłuczyny po nich jak ci dwaj powyżej.
el Capitalisto

czas wpisu: 2011-01-02 15:07:40
adres wpisu: *.man.bydgoszcz.pl

1603
Fajny link, Skorpion. Znasz jeszcze jakiekolwiek inne powody dla których warto odwiedzić Kubę?
el Capitalisto

czas wpisu: 2010-12-28 11:01:51
adres wpisu: *.man.bydgoszcz.pl

1602
Zgodzę się z tobą koleżko.
Guevara był rzeczywiście fantastycznym przywódcą bowiem uwierzył w różne fantastyczne opowieści XIX wiecznych ideologów – o tzw. walce klas, rewolucji proletariackiej, społeczeństwie bezklasowym i innych takich fantomach. Próbował nawet wcielać te fantazje w życie, z dość miernym na szczęście skutkiem.
Nie zgodzę się natomiast z twierdzeniem, że był jednym z niewielu, którzy wierzyli, że świat można zmienić.
Od czasów rewolucji francuskiej takich wierzących w zmianę świata było naprawdę niemało. Dokonywali krwawych rewolucji, urządzali masowe przesiedlenia ludności, budowali obozy koncentracyjne i komory gazowe, zawracali bieg rzek, eksperymentowali z gospodarką centralnie planowaną. Niektóre rejony świata do dziś jeszcze usuwają skutki ich działalności.
Tych wierzących w zmianę świata sporo włóczy się nawet dzisiaj, choć ich czasy już minęły – jak mniemam, na zawsze.

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2010-12-27 09:13:15
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1601
Jeżeli chodzi o liczbę zamachów na Fidela nie trzeba przytaczać linków z onetu Rami. Może lepiej byłoby poświęcić nieco czasu i przeczytać jego biografię. Ja znam na wskroś życiorys Che z kilku biografii, tak samo i biografie Fidela. Oceniam Che jako fantastycznego przywódcę i jednego z niewielu, który wierzył w to, że świat można zmienić...
Siriushim

czas wpisu: 2010-12-26 14:59:49
adres wpisu: *.adsl.inetia.pl

1600
I. O źródłach mojej wiedzy sporo by mówić, na pewno www.onet.pl nie jest najbardziej cenionym, delikatnie rzecz ujmując, spośród owych źródeł.

II. „Oświecanie” głupków to strata czasu – kto jest głupkiem, raczej nim już pozostanie.

III. Dzielić się wiedzą należy z tymi, którzy na to zasługują. Oczywiście nie za darmo – wiedza kosztuje!

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2010-12-21 18:50:30
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

1599
A Ty Rami to skąd swoją życiową,głęboką mądrość bierzesz ?
Pewno ze swoich przemyśleń i rozważań,bo napewno jesteś mądrością sam w sobie i światłością wiedzy oświecasz innych głupków co Ci do pięt nie dorastają a bardzo chcą czerpać z nieskończonego źródła Twojej wiedzy i doświadczenia - co?
El Skorpion

czas wpisu: 2010-12-20 18:35:12
adres wpisu: *.broker.com.pl

1598
Tak skorpion, portal plotkarski to rzeczywiście wspaniałe i wiarygodne źródło cennych informacji – historia o 600 „zamachach” na Castro obok plotek o tym, która gwiazdka powiększyła sobie biust, kto się z kim rozwiódł, a do tego horoskopy, sensacje na temat ufo, historie ludzi połkniętych w całości przez ogromnego węża…
Za pomocą takich właśnie narzędzi jak bulwarowa prasa i popularne, często odwiedzane portale „informacyjne” można wspaniale kształtować zachowania motłochu – niewykształconych, bezrefleksyjnych mas, zbyt głupich, by mieć własne zdanie a jednak jakieś zdanie mieć pragnących. Dla nich właśnie ta papka informacyjna.
Przypomnij sobie, jak zatrzęsłeś się z przerażenia po przeczytaniu „informacji” o końcu świata, który nadejdzie w 2012 roku, też zdaje się na onecie te rewelacje były…

Ramilard/Bydło

czas wpisu: 2010-12-19 12:37:54
adres wpisu: *.dynamic.chello.pl

[ Poprzednia strona | Następna strona ][ Ostatnia strona ]

Powrót na stronę WWW | Dopisz się do księgiDarmowe księgi gości. Załóż własną księgę!